Home
Meets
Compare Athletes
Time Standards
Leaderboard
Teams
About
Support SwimmerStats
Contact
Terms & Conditions
2020 PN AP Washington Open
Federal way
,
WA
,
1/16/2020
to
1/19/2020
Events
Teams
Notable Swimmers
#
Event
1
Girls 1000 Yard Free
2
Boys 1000 Yard Free
7
Girls 200 Yard Medley
8
Boys 200 Yard Medley
9
Girls 200 Yard Back
10
Boys 200 Yard Back
11
Girls 50 Yard Free
12
Boys 50 Yard Free
13
Girls 500 Yard Free
14
Boys 500 Yard Free
19
Girls 100 Yard Fly
20
Boys 100 Yard Fly
21
Girls 200 Yard Free
22
Boys 200 Yard Free
23
Girls 100 Yard Breast
24
Boys 100 Yard Breast
25
Girls 400 Yard Medley
26
Boys 400 Yard Medley
29
Girls 100 Yard Back
30
Boys 100 Yard Back
31
Girls 200 Yard Breast
32
Boys 200 Yard Breast
33
Girls 100 Yard Free
34
Boys 100 Yard Free
35
Girls 200 Yard Fly
36
Boys 200 Yard Fly
37
Girls 1650 Yard Free
38
Boys 1650 Yard Free
101
Mixed 100 Yard Fly
125
Girls 100 Yard Fly
901
Mixed 100 Yard Breast
902
Mixed 500 Yard Free
903
Mixed 1000 Yard Free
Team
Points
Boise Y Swim Team
338
Lakeridge Swim Team
238
Lake Oswego Swim Club
226
King Aquatic Club
199
Multnomah Athletic Club
185
Tualatin Hills Swim Club
178
The Dolphins Swim Team
167
Seattle Metropolitan Aquatic C
156
Corvallis Aquatic Team
122
Walnut Creek Aquabears
120
Bellevue Club Swim Team
110
Valley Aquatics
94
Marin Pirates
93
Swim San Diego
85
Truckee Tahoe Swim Team
80
Tri-City Channel Cats
79
Bainbridge Island Swim Club
75
Denver Swim Academy
65
Bend Swim Club
64
Spokane Waves Aquatic Team
64
University Place Aquatic Club
64
AquaSol Swim Team
62
West Coast Aquatics
50
Bozeman Multisport Aquatics
44
Cougar Aquatics
43
Evergreen Swim Club
43
Coeur D'Alene Area Swim Team
40
Portland Aquatic Club
40
Flatiron Swimming
38
Pro Swimming
36
Desert Storm Swimming
34
Mighty Marlins Swim Club
30
College of Idaho
27
Mount Hood Aquatics
23
Velocity Swimming
23
Cascade Swim Club
21
David Douglas Aquatics Club
16
Unattached
16
Manta Ray Aquatics
15
Oregon City Swim Team
14
VillaSport Beaverton
12
South Snohomish County Dolphin
9
Bellingham Bay Swim Team
8
Hillsboro Swim Team
6
Olympic Cascade Aquatics
6
Northern Sierra Swimming
3
Missoula YMCA Swim Team
2
Sparks Piranhas Swim Team
2
Elk Grove Aquatics Club
1
Girls All Ages
Boys All Ages
All Ages
Girls All Ages
#
Swimmer
Team
Points
1
Dobler, Kaitlyn M (17)
ORTDPS
78
2
Lustria, Fay Marie S (15)
ORTHSC
74
3
Lindsay, Tia E (18)
ORLOSC
72
4
Wieckowski, Kayla S (15)
SRBY
62
5
Murphy, Summer (17)
PCLAKE
51
6
Gardner, Lily G (17)
ORTHSC
50
7
Criscione, Francesca (17)
ORCAT
49
8
Rudolph, Janelle L (17)
PNKING
44
9
Russo, Catherine C (17)
MTBMA
44
10
Geldmacher, Regan A (16)
IETCCC
38
11
McDonald, Kaylee A (14)
COFAC
38
12
Wallace, Isabella A (17)
ORMAC
36
13
Statler, Nina E (16)
PCWCAB
35
14
Carlson, Josephine M (17)
PCWCAB
34
15
Husaby, Anneliese N (18)
ORBEND
33
16
Carlson, Eva M (17)
ORTDPS
33
17
Jones, Helena P (15)
ORLOSC
32
18
Howell, Ruby A (17)
SRBY
30
19
Kabacy, Taylor M (18)
PNSMAC
29
20
Clise, Maya C (15)
PNKING
28
21
Lomonaco, Paula (17)
ORCAT
28
22
DeWitt, Fallon C (16)
ORPAC
26
23
Maeda, Jessica Y (16)
ORTHSC
25
24
Wilson, Marin D (17)
PNVAST
25
25
Schott, Emma L (15)
PCLAKE
25
26
Balsbough, Briana M (23)
ORTDPS
25
27
McCarty, Cierra (16)
PNKING
24
28
Lewis, Madeline C (17)
PCLAKE
24
29
Adams, Katherine M (15)
ORTHSC
23
30
Hayes, Margaret E (16)
PNBISC
22
31
Elwell, Kensington L (15)
SNTTST
21
32
Doane, Camden (13)
PNUPAC
21
33
Gingras, Elena S (16)
ORLOSC
19
34
Gingras, Audrey C (17)
ORLOSC
19
35
Straley, Margaret M (14)
PNSMAC
18
36
Nason, Madeline L (16)
ORCAT
16
37
Thomas, Quinci (17)
CADSS
16
38
Tang, Amy Y (16)
PNUN-P
16
39
Wisham, Malia J (18)
PNCSC
16
40
McIntyre, Kaley (15)
PCMP
15
41
Beers, Eleanor D (17)
PNBISC
14
42
Shroufe, Jane A (16)
OROCST
14
43
Derr, Hazel M (15)
ORPAC
14
44
Hoehn, Makayla J (16)
CODSA
14
45
Rauchholz, Anna G (16)
ORTDPS
14
46
Hau, Jetlynn F (17)
PNMMSC
14
47
Yu, Catherine J (15)
PNPRO
13
48
Chen, Jaime W (16)
PNBC
12
49
Yang, Iris X (16)
PNPRO
12
50
Elwell, Sydney L (15)
SNTTST
12
51
Kistler, Jena J (14)
IESWAT
12
52
Urstadt, Brandy A (17)
ORVSST
12
53
Jorgensen, Anna L (17)
ORMAC
11
54
Lopez-Silvers, Leigh A (16)
PNUPAC
11
55
Haskins, Ella J (17)
PNSMAC
11
56
Solseng, Emma J (15)
PNBISC
11
57
Deng, Pauline M (16)
PNKING
10
58
McDevitt, Alexa J (12)
PNBISC
9
59
Lindsay, Nakita L (16)
ORLOSC
9
60
Ton, Deanna A (17)
PNSSCD
9
61
Li, Joy (15)
PNPRO
9
62
Betts, Phoebe Y (18)
SISSD
8
63
Ray, Ashley E (16)
PNVAST
8
64
Cooney, Hannah R (18)
ORMAC
8
65
Wilson, Sydney C (14)
ORMAC
7
66
Leeming, Eleanor R (14)
ORCAT
7
67
Peterson, May M (15)
IESWAT
7
68
Rotival, Sophie S (17)
PNOCA
6
69
Leary, Kate (17)
PNSMAC
6
70
Mcginnis, Bryn M (16)
IETCCC
6
71
Kraus, Jessica P (16)
SRBY
6
72
Lund, Alyssa K (16)
PCWCAB
5
73
Moses, Jillian P (15)
SRBY
5
74
Trainer, Hannah E (15)
ORTHSC
5
75
Criscione, Viviana (14)
ORCAT
5
76
Hall, Blair E (16)
PCLAKE
4
77
Straume, Elli K (18)
PNWEST
4
78
Barbosa, Maisy B (16)
PNSMAC
4
79
Bui, Kalie Y (16)
PNCSC
4
80
Murphy, Maya (0)
ZZCI
3
81
Morgan, Grace E (17)
PNWEST
3
82
Jacobson, Molly C (17)
SRBY
3
83
DiMascolo, Chonlada I (16)
PNVAST
3
84
Smith, Caitlin Q (16)
SNTTST
3
85
Gourley, Veronica S (13)
PNUPAC
3
86
Anderson, Clara (15)
IECOUG
3
87
Schwam, Julie A (15)
ORDDAC
2
88
Carlson, Delaney E (17)
MTMYST
2
89
Andersen, Olivia S (15)
ORLOSC
1
90
Gibson, Julianna L (13)
SNEGAC
1
91
Yovanovich, Claudia E (13)
PNCSC
1
92
Bellin, Gabriella H (15)
PNUPAC
1
Boys All Ages
#
Swimmer
Team
Points
1
Hobson, Luke (16)
PCLAKE
121
2
Machado, Gabriel A (16)
SRBY
111
3
Quarterman, Nathan R (17)
SRBY
64
4
Keil, Kevin T (18)
ORMAC
64
5
Franka, Neil A (24)
SISSD
60
6
Jackson, Kevin T (25)
PNKING
57
7
Nickels, Gabriel D (18)
PNBC
57
8
Lu, Tyler Y (16)
PNSMAC
54
9
Crews, Kaikea P (17)
SNTTST
44
10
Soo, Cody W (17)
ORMAC
44
11
Huang, Andrew S (15)
ORLOSC
42
12
Christenson, William L (18)
PNESC
34
13
Walkley, Nicholas W (16)
IETCCC
32
14
McIntosh, Corban A (18)
PCMP
31
15
Ballard, Jacob A (17)
IECAST
29
16
Sammon, Patrick W (16)
SNAQUA
28
17
Ward, Lee D (26)
PCWCAB
28
18
Keough, Patrick S (16)
PNUPAC
28
19
Heymann, John C (17)
ORLOSC
27
20
McIntyre, Zachary (17)
PCMP
26
21
Shutt, Paul R (17)
SRBY
24
22
Tenhulzen, Sam S (17)
IECOUG
24
23
Kistler, Drew M (16)
IESWAT
23
24
Logue, Justin T (16)
ORMHA
23
25
Brockman, Gharret J (17)
ORBEND
20
26
Aguirre, Stephan G (15)
CODSA
19
27
Baltazar, Leland D (17)
PNKING
19
28
Benes, Bronson W (16)
CADSS
18
29
Zhang, Leo Y (18)
PNBC
18
30
Lehr, Kyle S (17)
SNAQUA
18
31
Hochwalt, Michael K (14)
IESWAT
17
32
Hopper, Mitchell T (16)
ORTDPS
17
33
Westendorf, Cole K (20)
PNWEST
17
34
Leeming, Liam E (16)
ORCAT
17
35
Sutherlin, Jonathan M (17)
SRBY
17
36
Tresser, Miles R (17)
SNAQUA
16
37
Ellsworth, Holden F (17)
IECOUG
16
38
Giordano, Isaac T (16)
PNMMSC
16
39
Hinnen, Peter M (17)
ORMAC
15
40
Washburn, Zachary S (16)
IEMRA
15
41
Clifford, Andrew (0)
ZZCI
13
42
Man, Brendan C (16)
PNVAST
13
43
Vandersluis, Evan R (16)
IEVS
13
44
Power, Alex J (15)
PCLAKE
13
45
Horky, Christoph J (18)
PCMP
13
46
Fang, Maxwell E (18)
PNWEST
13
47
Limberg, Justin I (18)
PNWEST
13
48
West, Connor C (16)
CODSA
12
49
Wang, Justin B (15)
PNSMAC
11
50
Robillard, Logan R (15)
IECAST
11
51
Moore, Nathan R (17)
SRBY
11
52
Lee, Dongjun B (16)
PNBC
10
53
Gilszmer, Vladyslav (17)
PNSMAC
10
54
Elwyn, Connor S (18)
IEVS
10
55
Renninger, Andrew T (15)
PNESC
9
56
Haeger, Tristan J (17)
PNBC
9
57
DeSomma, Massimo (17)
PCMP
8
58
Soriano, Bryce R (18)
PNVAST
8
59
Carr, Sean (17)
CODSA
8
60
Harig, Christopher D (16)
PNSMAC
8
61
Davis, Aidan M (16)
PNVAST
7
62
Zeger, Kai U (17)
SISSD
7
63
Wascher, Luke (19)
SISSD
7
64
Reeves, Brenden W (17)
ORBEND
6
65
Lipton, Ian P (16)
PNBISC
6
66
Klassen, Jacob (0)
ZZCI
6
67
Ames, Nicholas W (16)
CODSA
6
68
Sugiantoro, Kenneth D (16)
ORHEAT
6
69
Carlton, Wyatt G (15)
PNBBST
5
70
Gilszmer, Vyacheslav (17)
PNSMAC
5
71
Rumsey, Nathan S (16)
ORLOSC
5
72
Lambert, Andrew M (17)
IESWAT
5
73
Borgers, Lance M (17)
ORBEND
5
74
Clifford, Ian (0)
ZZCI
4
75
Koh, Christian G (14)
PNBC
4
76
Johnston, Ethan S (14)
IETCCC
3
77
Mitchell, Maximus W (17)
CODSA
3
78
Nattrass, Tyler J (14)
SNNSS
3
79
Hawley, William C (18)
CODSA
3
80
Sutton, Joshua R (18)
SRBY
3
81
Jones, Gavin H (16)
PNBBST
3
82
Hsu, Jonathan I (17)
SISSD
3
83
Zheng, Allen (14)
PNPRO
2
84
Wolf, Max H (16)
SRBY
2
85
Otuafi, Owen M (16)
SNSPKS
2
86
Elian, Zachary (15)
PCWCAB
2
87
Park, Kevin B (16)
ORTHSC
1
88
Springer, Jack T (16)
PNKING
1
89
Barnard, Ryan (0)
ZZCI
1
All Ages
#
Swimmer
Team
Points
1
Mooney, Kristina A (16)
PCWCAB
16
2
Wilson, Marin D (17)
PNVAST
16
3
McCarty, Cierra (16)
PNKING
16
4
Tucker, Violet E (14)
PNVAST
14
5
Ngan, Cyrus D (14)
ORDDAC
14
6
Segerson, Samantha J (12)
PNBISC
13